Головна Інформація про метод символдрами

Інформація про метод символдрами

Символдрама (Кататимно-імагінативна психотерапія або психотерапія за допомогою образів) - це сучасний високоефективний метод психодинамичної психотерапії, розроблений німецьким психотерапевтом Ханскарлом Лейнером (1919-1996). Концепція символдрами базується на традиціях європейської глибинної психології.

Метод показав свою високу ефективність при роботі:

  • з труднощами міжособистісної взаємодії (внутрішньо сімейні труднощі, труднощі взаєморозуміння між поколіннями, комунікативні проблеми);
  • з особистісними проблемами (різного роду залежності, страхи, тривожність, невпевненість, та інші прояви невротичного та нарцисичного розвиток особистості);
  • з психічними розладами (неврози, депресії, психосоматичні захворювання).

На сьогоднішній день символдрама як психотерапевтичний метод широко поширена і офіційно визнана системою медичного страхування багатьох європейських країн.

 

Короткий опис методу

Що ж являє собою процедура психотерапії за методом символдрами? Спробуємо описати це, спираючись на Х. Лейнера: у лежачого в розслабленому стані на кушетці або пацієнта що зручно сидить у кріслі, психотерапевт може викликати схоже на сновидіння наяву уявлення образів.

Пацієнта або клієнта просять відразу ж повідомляти сидячого поруч з ним психотерапевта про зміст образів що з'являються. Психотерапевт може зробити на них вплив і структурувати сновидіння наяву у відповідності зі спеціально розробленими правилами. Розуміння і емпатичний супровід психотерапевта має особливо важливе значення в цьому діалогічному методі. Завдяки здатності до фантазування людина може щоразу заново створювати свій образ, виходячи з самого себе, і пізнавати себе в ході тонкого діалектичного процесу. Рівноцінно сцілюючими факторами в символдраматичній психотерапії виступають як само Кататимно переживання образів і подальше осмислення з'явлення в них символів, так і тонко нюансованого відношення між терапевтом і клієнтом.