Головна Положення про КТС

Положення про КТС

1. Загальні положення.

1.Громадська організація «Київське товариство символдрами» (КТС) легалізована шляхом повідомлення Управлінням юстиції в м Києві 4 січня 1999р. і внесена до Державного реєстру під № 3-01-99. Організація діє на території м.Києва.

2.Основная мета організації - сприяти розвитку методу символдрами і поширенню цього методу в середовищі професійних психологів, медиків, соціальних працівників а також сприяти охороні здоров'я громадян.

3.КТС є асоційованим членом Міжрегіональної громадської організації сприяння розвитку Символдрами (МООСРС, Москва, Росія). Ідеологічно та організаційно КТС пов'язана з Міжнародним Товариством Кататимного Переживання Образів (МОКПО, Геттінген, Німеччина). КТС співпрацює з державними та громадськими організаціями, які займаються проблемами психічного здоров'я і людських ресурсів.

4.КТС об'єднує професійних психотерапевтів і консультантів, які працюють за методом символдрами і відносяться до психотерапії як до культурної перетворювальної діяльності, яка відповідає екзистенційному запиту часу і має відношення до виникнення і розвитку особистості. 

2. Основні напрямки роботи КТС.

1.Практичне надання професійної психотерапевтичної допомоги клієнтам і пацієнтам, які звертаються за нею, мають певний запит і потребують професійних психотерапевтичних технологіях для здійснення власного процесу особистісного розвитку.

2.Учебно-освітня - підготовка психотерапевтів, навчальних психотерапевтів і доцентів за методом символдрами, забезпечення психотерапевтів можливістю отримання знань і технік даного методу.

3.Научно-методологічне - дослідження, аналіз, рефлексія і конструювання методу символдрами в соціально-культурному контексті і психотерапевтичному співтоваристві.

4.Суспільно-просвітницьке - освітлення СД методу і діяльності КТС в засобах масової інформації, всіляких конференціях, круглих столах та інших формах соціального, професійного і культурної взаємодії.

5.Культурно-політичне - формування суспільно значимої культурної позиції сімволдраматичної психотерапії як особистісно орієнтованого глибинного перетворення психологічного суб'єкта відповідно до його запиту в рамках соціальної та професійної етики; лобіювання інтересів КТС на державному рівні; підтримка (професійна і соціальна) членів КТС.

3. Членство в КТС.

1.Існує два види членства в КТС:

 А / Асоційоване членство, яке дає право брати участь у всіх заходах КТС і користуватися пільгами, існуючими в співтоваристві. Асоційованими членами КТС можуть стати ті, хто підтримує КТС матеріально (сплачує внески) і поділяє цінності КТС. Асоційовані члени не мають права голосу в КТС.

Б / Дійсними членами можуть стати кандидати, що завершили освіту за методом символдрами, які отримали диплом МОКПО, поділяють ідеологію КТС, його етичні норми та сплачує внески. Дійсні члени мають право голосу в КТС і можуть бути обраними до керівних органів.

2.Прийом в члени КТС здійснюється шляхом подання письмової заяви до Наукової Ради, яка розглядає його і приймає відповідне рішення більшістю голосів.

3.Члени КТС зобов'язані дотримуватися Положення про КТС, виконувати рішення Керівних органів КТС в рамках соціальної та професійної етики та платити внески.

4. Керівні органи КТС.

1.Вищим керівним органом КТС є Збори дійсних членів КТС, які мають право вносити зміни та доповнення до Положення про КТС, обирати та переобирати (достроково) Президента КТС та Контрольно-ревізійну комісію, вирішувати питання про вступ КТС в інші громадські організації, приймати рішення про реорганізацію та ліквідацію КТС. Збори КТС можуть бути відкритим і закритим, куди запрошуються лише дійсні члени КТС.

2.Дійсне керівництво діяльністю КТС здійснюється:

Президентом. Він обирається на Зборах дійсних членів КТС один раз на 3 роки. Президент КТС підзвітний Зборам дійсних членів КТС. Президент скликає засідання Наукової Ради та головує на них, представляє КТС у відносинах з державними, громадськими та іншими організаціями, забезпечує повсякденну координаційну та інформаційну діяльність у відносинах КТС та його членів, надає звіт Зборам дійсних членів КТС.

 3.Президент очолює Наукову Раду. В неї входять доценти та навчальні психотерапевти. Наукова Рада є робочим, консультативним органом, що обмірковує й вирішує стратегічні та оперативні завдання КТС спільно з Президентом. Стратегічні рішення про КТС приймаються 2 / 3 голосів членів Наукової Ради. Оперативні рішення в КТС приймаються простою більшістю голосів членів Наукової Ради. Всі члени Наукової Ради попередньо інформуються про встановлення питання на голосування (за винятком випадків, коли інформування об'єктивно неможливо).

4.Збори дійсних членів КТС обирає Контрольно-ревізійну комісію терміном на 3 роки, яка здійснює контроль за фінансово-господарською діяльністю КТС.

5. Фінансові джерела КТС:

1.Члени КТС платять щорічні внески в розмірі 10 євро плюс вступний внесок у розмірі 10 грн.

2.Доценти та навчальні психотерапевти - члени КТС - відраховують 5% від свого гонорару за проведення на території м.Києва навчальних методичних і теоретичних семінарів.

3.Финансово джерелом є також добровільні внески та пожертвування.

Кошти витрачаються на розсуд Президента та Наукової ради КТС на його розвиток, переклади та публікацію літератури, створення і підтримка веб-сторінки, проведення конференцій, покупку методичних відіоматеріалов та інше.

6. Власність КТС.

Власністю КТС є відіоматеріали, література, технічні засоби. (Необхідно скласти список власності КТС). Кожен член КТС має право скористатися власністю КТС для підвищення своєї професійної кваліфікації в передбачених Науковою радою рамках.

7. Положення КТС про підготовку психотерапевтів за методом символдрами.

Підготовка фахівців за методом СД здійснюється посеместрово за допомогою виконання обов'язкової навчальної програми в обсязі не менше 865 акад.годин.

Складаючи дану програму, доценти КТС керувалися певними принципами. Зокрема, програма повинна бути націлена на весь час удосконалюються освітніх стандартів міжнародного співтовариства психотерапевтів, вона повинна включати основні концепції та основні підходи в психотерапевтичній практиці, вона повинна забезпечити придбання базових психотерапевтичних навичок та навичок роботи за методом символдрами, вона повинна відповідати стандартам провідних для нас освітніх організацій МОКПО і МООСРС та сама освіта має надавати досвід випробування різноманітного психотерапевтичного досвіду і розробки способів психотерапевтичної феноменології, психотерапевтичної рефлексії і орієнтованої на виявлення і створення людини екзистенційно-онтологічної аналітики.